2.27.2013

Postaw na brwi


Makijaż oczu jest niezwykle ważny, dlatego że podczas rozmowy ludzie głównie skupiają się na oczach i górnej części twarzy. Uprzednio już pisałam o jednym z trendów w makijażu tego sezonu jakim sa rzęsy 3D. Dzisiaj jednak postanowiłam skupić się na brwiach.

Bardzo często kobiety popełniają błedy jeśli chodzi o brwi. Zbyt rzadkie, ciemne, żle ukształtowane - samemu trudno jest czasem zdecydować w jaki sposób o nie zadbać. Wiosna 2013 przynosi nam ponownie mocne, piękne brwi, dlatego warto spędzić chwilę i popracować nad własnymi. Wszystko wskazuje na to, że wysiłek nie pójdzie na marne - trend przenosi się całkiem naturalnie na wybiegi następnego sezonu.

Przygotowując ten post natrafiłam na bardzo dobry przwodnik na stronie Lauren Conrad. Krok po kroku pokazuje ona jak uzyskać naturalny, zadbany kształt. Poza odpowiednią pielęgnacją istnieją także produkty, które pomogą nam w stylizacji brwi, osiągnięciu wymarzonego efektu. Pierwszy z nich ma za zadanie zdefiniować kształt i pogłębić kolor. Może to być ołówek, cień lub żel. Drugi odpowiedzialny jest za utrzymanie brwi w jednym miejscu, zazwyczaj nadając im lekki połysk. Ma zazwyczaj postać żelu lub wosku.


Pozostaje pytanie który wybrać? Wszystko zależy od tego jaki efekt chcecie uzyskać- czy lubicie swoje brwi bardziej naturalne, czy też może potrzebujecie je podkreślić. Z doświadczenia wiem, że jeśli nigdy nie stosowałyście ołówka lub cienia, efekt może być dla Was szokiem. Szczególnie, gdy makijażystka nie zrozumiała czego szukacie. Mogę w tym przypadku polecić dwie opcje. Pierwszą z nich jest konsultacja z profesjonalną makijażystką. Jeśli jesteście w stanie określić pożądany efekt, nie powinna mieć ona problemu z dobraniem odpowiedniego produktu. Drugim wyjściem jest zakup tanich odpowiedników by nabrać pewności co pasuje Wam najlepiej. Czasem bywa tak, że tańsza wersja jest wystarczająca, a co za tym idzie nie zostawia nam dziury w portfelu ;) Jeśli jednak zdecydujecie się na inwestycję, polecam ołówek do brwi firmy MAC Cosmetics w kolorze Lingering - jest to kolor bardzo uniwersalny i pasuje większości typów urody.

Czasem warto posłuchać własnej intuicji - wersja, w której czujemy się sobą jest zawsze najlepsza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz