2.18.2013

Poznaj projektanta - Tom Ford


Około miesiąc temu świat mody obiegła niesamowicie ekscytująca nowina - Tom Ford potwierdził swój powrót na wybieg podczas Londyńskiego Tygodnia Mody. Dotychczas jego pokazy dostępne były tylko dla nielicznych na prywatnych prezentacjach, bez fotografów i mediowego rozgłosu. Decyzję o dołączeniu do kręgu londyńskich pokazów Ford tłumaczy rozwojem firmy, z setką sklepów na całym świecie.
Na czym polega sukces projektanta? Jego talent wyłania się na wielu płaszcyznach. Tom zdefiniował modę lat 90. Transformując włoski dom mody Gucci, do współpracy zaprosił stylistkę Carine Roitfeld i fotografa Mario Testino. W 1999 został również dyrektorem kreatywnym dla Yves Saint Laurent.
Ford rozstał się z Gucci Group i w 2005 założył swoją własną firmę produkującą filmy. Jego debiut "Samotny mężczyzna" okazał się sukcesem, nominowany do Oskara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, otrzymał nagrodę BAFTA w tej samej kategorii.
Susie Bubble doskonale podsumowała "Związek Toma Forda z kobietami i sposób w jaki chce je ubierać jest intrygujący.(...) Ciekawie będzie zobaczyć pokaz na wielką skalę. Będzie to z pewnością ekscytujące."
Ja również nie mogę się doczekać - już dzisiaj o 20:00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz