2.25.2014

Z londyńskich pokazów - Peter Pilotto

Miesiąc modowy zbliża się ku końcowi, przenosząc się dzisiaj z Mediolanu do Paryża. Oglądanie pokazów i zbieranie informacji o źródłach inspiracji projektantów sprawia, że czuję napływ świeżej energii. Moda zdecydowanie nie umiera - wręcz przeciwnie - kreatorzy kontynuują nas zachwycać, przybywa także nowych talentów. Jednym z moich ulubionych momentów Londyńskiego Tygodnia Mody był pokaz marki Peter Pilotto, której projektantami są Peter Pilotto i Christopher De Vos.
Gdzie tkwi ich sekret? W doskonałym połaczeniu kilku elementów - Pilotto skupia się na tkaninach i grafice, przy czym De Vos kieruje się ku sylwetce i drapowaniu. Nie jest to jednak zwykła mieszanka - projektanci starają się przekraczać granice dziedzin swoich specjalizacji. Nic dziwnego więc, że para zgarnęła brytyjską nagrodę modową za najlepszy wyłaniający się talent, przyznawaną przez British Fashion Council. Rok 2014 przyniósł nam także kolaborację z amerykańskim gigantem handlu detalicznego, firmą Target.
Pokaz na jesień - zimę 2014 to mieszanka haftów z futrem, geometryczne wzory i alpejskie nadruki. Mnie najbardziej podoba się połączenie kolorów, krój i zdobienia. Kobieta nosząca Peter Pilotto zdecydowanie emanuje pewnością siebie. Cóż więcej można chcieć?
zdjęcia: style.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz