12.25.2012

Zimowe wyprzedaże


Już jutro zaczyna się szaleństwo wyprzedaży! Jest to doskonała okazja by nabyć kilka rzeczy wymarzonych od dawna jednak po znacznie niższych cenach :) W tym roku to jest jeden z dni na które czekałam najbardziej. Chciałam podzielić się z Wami moją taktyką i zabrałam dziesięć wskazówek na udane kupowanie:
  1. Przygotuj listę. Zrobienie listy może nie brzmi zbyt ekscytująco jednak będziecie zdumione jak bardzo ułatwi to Wam zakupy. Wiedząc co jest na liście pozwoli Wam na szybką decyzję, a przede wszytkim na pozostanie w budżecie.
  2. Postaw na podstawy. Przeceny są doskonałą okazją na zakup podstawowych elementów garderoby lepszej jakości, takich jak trench, dobrze skrojona marynarka czy skórzane oficerki.
  3. Poznaj swój rozmiar. Niestety rozmiary różnią się z firmy na firmę. W czasie przecen bardzo często przymierzalnie są pozamykane, dlatego nie będziemy miały możliwości wypróbowania kilku rozmiarów, by wybrać ten odpowiedni.
  4. Przymierz przed rozpoczęciem promocji. Mimo tego, że znamy nasz rozmiar jeśli chodzi o poszczególnych producentów, niektóre rzeczy, jak na przykład sukienki czy jeansy, trzeba przymierzyć. Zrób to w pełni sezonu, gdy ceny są jeszcze wysokie.
  5. Bądź jak ranny ptaszek. Kto rano wstaje ten wszystko dostaje. Pamiętajmy, że przeceny przyciągają niesamowitą liczbę chętnych, dlatego warto pojawić się w sklepie we wczesnych godzinach, by uniknąć rozczarowania.
  6. Odpowiednio się ubierz. Nie zakładaj zbyt dużo warstw i wybierz małą torebkę zakładaną przez ramię - pozwoli Ci to na szybkie przymierzanie, a torebka nie będzie ciężarem. Płaskie, wygodne buty są niezastąpione!
  7. Zabierz małą butelkę wody i coś na przekąskę. W wirze zakupów łatwo zapomnieć o jedzeniu, a zwłaszcza piciu - kilka łyków wody i banan pozwoli na odzyskać koncentrację w tłumie szalonych zakupoholików.
  8. Poczekaj do samego końca przecen. Warto być cierpliwym - czasem najlepsze kąski trafiają się pod sam koniec, gdy obniżki są największe. W szczególności, gdy wymarzyłaś sobie te spodnie z geometrycznym wzorem czy futrzaną kamizelkę :)
  9. Zrób zakupy online. Nie ma nic lepszego niż zakupowe okazje w zaciszu własnego domu. W większości przypadków tłumy ludzi są bardzo przytłaczające i nieprzyjemne. Jeśli wiesz co chcesz i znasz rozmiar - zakupy online to Twoje najlepsze wyjście.
  10. Na sam koniec - have fun! Przeceny są świetne, jednak tylko wtedy, gdy sprawiają nam przyjemność. Nie lubię kupowania na łeb na szyję... Pamiętajmy, że tuż za rogiem jest nowy sezon a z nim kolejna fala trendów i przecen :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz