11.11.2012

Sekret perfekcyjnej cery według Bobbi Brown

Chyba każda z nas marzy o pięknej, perfekcyjnej cerze. Jednak w dzisiejszych czasach tryb życia i odżywianie z dodatkiem odrobiny lenistwa sprawiają, że to marzenie schodzi czasem na drugi plan. Dlatego właśnie postanowiłam zamieścić proste wskazówki jak uzyskać piękną cerę według Bobbi Brown - profesjonalnej makijażystki i założycielki firmy Bobbi Brown Cosmetics.

Krok 1 - Pielęgnacja

Odpowiedni krem nawilżający sprawi, że skóra będzie wyglądała zdrowo i świeżo. Stanowić będzie także bazę dla podkładu. Bardzo ważne jest dopasowanie ilości kremu do naszych potrzeb - warstwowe nakładanie sprawi, że skóra będzie wygładzona i nieskazitelna. Jeśli Twoja skóra jest sucha zastosuj produkt nawilżający i dodaj odrobinę więcej niż normalnie - pozwoli to utrzymać efekt nawilżenia. Jeśli Twoja cera jest tłusta, użyj kremu matującego - unikajmy produktów sprawiających, że cera stworzy tłustą warstwę pod podkładem. Krem nakładaj na czystą, suchą skórę za pomocą pędzla do podkładu lub palcami, lekko wklepując. Nie zapomnij o nałożeniu kremu na skórę szyi - sprawi to, że automatycznie będziesz wyglądać świeżej.
Każda kobieta potrzebuje kremu pod oczy - pozwoli on wygładzić skórę i wypełni nierówności. Nigdy nie nakładaj go na powieki - spowoduje to, że cień do powiek będzie się kruszył i nie utrzyma się zbyt długo. Najlepszym sposobem na nałożenie kremu pod oczy jest delikatne wklepanie niewielkiej ilości tak, aby krem się wchłonął i nie pozostawił skóry mokrej.

Niezbędne wskazówki

  • Oszacuj potrzeby skóry każdego dnia
  • Każdy typ cery potrzebuje nawilżenia
  • Zobacz jak krem działa na Twoją skórę przed zastosowaniem kolejnej warstwy lub dodaniem większej ilości

Krok 2 - Podkład


Większość kobiet ma żółty odcień cery, dlatego żółte odcienie podkładu dobrze się wtapiają i pasują do skóry. Przetestuj kolor na boku twarzy i na czole, by dopasować odpowiedni ton. Pamiętaj, żeby dobrze mieszał się z Twoim naturalnym kolorem. Jeśli nie możesz się zdecydować pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz ten cieplejszy.
Po wybraniu koloru, wybierz formułę: dla cery tłustej - podkład matujący, suchej - podkład nawilżający, dla cery normalnej można w większości zastosować każdy rodzaj podkładu.
Gdy wybrałaś już odpowiedni kolor i formułę, zacznij aplikację za pomocą pędzla lub palców w okolicach nosa, delikatnie nakładając na resztę twarzy. Pamiętaj zawsze, by odpowiednio pokryć okolice nosa - to miejsce, w którym dużo kobiet ma zaczerwienienia. Nigdy nie nakładaj korektora na skazy, niedoskonałości - sprawi to, że będą one jeszcze bardziej uwydatnione; korektor jest zbyt jasny by je pokryć. Zastosuj produkt, który dokładnie odzwierciedla kolor Twojej skóry.
Na sam koniec sprawdź, czy twarz pasuje do skóry na całym ciele i podkład jest równo rozprowadzony i wmieszany w skórę twarzy. Nie nakładaj podkładu na szyję - jeśli potrzebujesz skorygować kolor użyj bronzera.

Niezbędne wskazówki

  • przetestuj kolor podkładu na boku twarzy i czole
  • wybierz formułę pasującą do typy cery, rodzaju pokrycia i efektu końcowego
  • aplikację zacznij od okolic nosa i pokrycia zaczerwienień

Z odpowiednim kremem i podkładem nie ma szans na porażkę!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz