10.12.2012

Co się stało z Carine Roitfeld?


Urodzona w Paryżu, przez dziesięć lat była redaktorem naczelnym paryskiej edycji Vogue. Swoją karierę zaczęła jako modelka w wieku lat 18. Bez widoków na świetlaną przyszłość w roli modelki, zaczęła pisać i stylizować dla Elle. Przełomem w jej karierze było spotkanie z fotografem Mario Testino, które doprowadziło do wspólnej pracy dla amerykańskiego i francuskiego Vouge'a. Jako konsultantka dla Gucci i Yves Saint Laurent, Roitfeld została porposzona o dołączenie do Condé Nast jako redaktor naczelny paryskiego Vogue. Po opuszczeniu magazynu, Roitfeld rozpoczęła pracę nad swoim własnym magazynem CR Fashion Book.
Rok 2012 przyniosi nam dwie ekscytujące nowiny. Pierwszą jest kolekcja dla MAC Cosmetics. Seria jest inspirowana estetyką Roitfled i zawiera wszystkie niezbędne elementy, od dwóch wielofunkcyjnych palet (Jungle i Desert Camouflage), przez maskarę i pomadkę, do pędzli i zalotki.

Współpracę z firmą MAC przyćmiewa jednak informacja ogłoszona przez wydawnictwo Hearst Magazines - Carine Roitfeld dołączyła Harper's Bazaar jako globalny dyrektor mody. Wspólnie z dyrektorem kreatywnym, Stephenem Gan będzie pracować nad kilkoma artykułami do roku, zaczynając w marcu 2013. Nie możemy się doczekać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz